Dezinformačné weby sa nevedia dohodnúť, koľko miliárd migrantov môže prísť do Európy

Autor: Tomáš Mihalík | 9.11.2018 o 15:38 | (upravené 9.11.2018 o 18:10) Karma článku: 2,30 | Prečítané:  947x

Pred niekoľkými dňami som napísal blog, že istý Slobodný výber šíri poplašnú správu o štúdii, ktorá vraj prepočítala, že do Európy sa zmestí ďalších 3,8 miliárd ľudí resp. migrantov, avšak okrem neho túto správu šíria ďalšie weby

Ako napríklad Zem a Vek, Infovojna, Prvnizpravy, Pravdive.eu (všetky weby túto falošnú správu zverejnili v rozmedzí 05. až 07. novembra 2018, čiže zjavne išlo o kooperáciu, nakoľko štúdia je až z roku 2010 resp 2009)

Slobodný výber na môj predchádzajúci blog reagoval s tým, že : "Na to môžeme dať jednu radu – nech podobné blbosti Eurokomisia neuverejňuje. Nebudeme mať čo citovať a vyzývať na to, aby ste sa s tým oboznámili sami."

Slobodný výber informuje, že na základe štúdie je možné prijať na Slovensko 43 miliónov migrantov.

Slovensko ma 48845 km2 a podľa štúdie EÚ v Slovenskej republike v roku 2008 žilo 5,394 miliónov obyvateľov. Takže by sme mohli absorbovať ešte ďalších 43,451 miliónov migrantov. Tým by sme sa dostali na požadovanú hustotu 1000 na celkový počet 48,845 miliónov obyvateľov.“ Píše Slobodný výber TU

Čo na to Zem a Vek ? Celý článok TU

Zem a Vek píše: "Podľa tejto štúdie EÚ by tak mohlo Slovensko k dnešnému stavu 5,3 milióna obyvateľov absorbovať ešte ďalších 38 miliónov migrantov a celkový počet obyvateľov by sa mohol zvýšiť na „udržateľných“ až 43 miliónov obyvateľov!"

Tak ako teraz, čomu majú ľudia čítajúci alternatívu veriť ?  O čom to teda tá štúdia píše ? O 38 miliónoch, či o 43 miliónoch ? Veď ju zjavne oba weby citujú.

Podobne sa k štúdii pridáva aj Infovojna TU

Tá tiež tvrdí, že Slovensko môže prijať až 38 miliónov migrantov na základe rovnakej štúdie.

Kto tu klame ?

Vážená alternatíva, ak všetky vaše weby citujú jednu štúdiu, ako to že všetci citujete iné čísla ?

Slobodný výber (43 miliónov migrantov pre Slovensko a 3,8 miliardy migrantov pre celú Európu)
Zem a Vek + Infovojna (38 miliónov migrantov pre Slovensko a 3,3 miliardy migrantov pre Európu)

Najzábavnejšie na tom je, že celá alternatíva sa nevie ani len dohodnúť na šírení hoaxov s rovnakými údajmi. Je to na smiech. Doteraz majú pritom všetky tieto články dokopy viac ako    6 tisíc videní za tri dni a ovplyvňujú mienku ľudí týmito nezmyslami.

Štúdia samozrejme hovorí o niečom úplne inom. Štúdia je z roku 2010 a pripravovala návrhy na "kvótové" rozdeľovanie migrantov v rámci EÚ. Kvóty preskúmavala na základe počtu žiadostí o azyl z roku 2008 a výpočtami rozdeľovala dané žiadosti o azyl medzi členské krajiny. (Spolu vtedy podalo žiadosť o azyl 241 tisíc migrantov v rámci celej EÚ a na Slovensko by pripadlo približne 4 tisíc migrantov.)

pozn. tento blog nie je o tom, že schvaľujem takéto kvótove rozdeľovanie, resp, že obhajujem štúdiu. Pretože štúdiu neobhajujem a kvóty jednoznačne neschvaľujem, pretože som tiež proti tomu, aby sa migranti nejako matematicky rozdeľovali. Každý štát a občania v ňom majú mať právo suverénne sa rozhodnúť, koľko migrantov prijať, či neprijať. Ale nech sa, preboha, aj ľudia rozhodujú na základe faktov.

Názory alternatívy v RTVS ?

Novinár z RTVS Laco Ďurkovič sa chystá osloviť, resp. už oslovil alternatívne weby a ich autorov. Konkrétne má ísť o Hlavné správy, Slobodný Vysielač a Zem a Vek. Relácie s týmito predstaviteľmi majú byť o ich práci, o ich názoroch, o tom, prečo ich ľudia nazývajú alternatívou, čo ponúkajú, aké sú pozitíva a negatíva ich webov a tak ďalej.

Som veľmi zvedavý s koľkými predstaviteľmi nakoniec pán Ďurkovič spraví rozhovory a ako budú prezentovať to, o čom píšu a akým spôsobom informujú našu verejnosť o tom, čo sa vo svete deje.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vodohospodári ukázali pokazené vnútornosti vzácneho jazera

Zistili sme, prečo zostal tajch pod Štiavnicou bez vody.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Penta nám tú nemocnicu aspoň postaví

V budovaní verejnej infraštruktúry zlyhali všetci.


Už ste čítali?