Vyvrátený HOAX: "Indická mutácia neexistuje, India vraj obvinila WHO zo šírenia klamstiev"

Autor: Tomáš Mihalík | 6.6.2021 o 18:51 | (upravené 7.6.2021 o 9:00) Karma článku: 8,76 | Prečítané:  3012x

Ako hovorí klasik: Neni týždňa !  Neni týždňa, aby niekto neprekrútil informácie a nedezinformoval tak  spoločnosť "praudou", teda hoaxom. 

Všetko sa niekde začína. Aj hoax o tom, že India konečne vyšla s kožou na trh a konečne ľuďom po celom svete otvorila oči: "WHO klame ! Médiá klamú ! Indický variant Covidu neexistuje, všetko je podvod!"

Ako sa to začalo:

Objavil som na Facebooku tento status.  (v čase písania blogu má status približne 1 100 zdieľaní , pričom náhodne som pozrel aj na re-zdieľania , ktoré majú od 0 do 100 ďalších zdieľaní, šíri sa skoro ako vírus, haha.)

Tak fajn, základ statusu a myšlienku máme: "V dokumente vydanom indickým ministerstvom informatizácie sa píše, že WHO v spolupráci s médiami šíria klamstvá a že žiadna indická mutácia ne-e-xi-stu-je".

Inak povedané - indická mutácia neexistuje, všetci klamú, chcú v nás len vyvolať strach aby sme sa naďalej nechali nalákať na fašistické protiľudské opatrenia. Ľudia, začnite konečne myslieť ! Plán je odhalený ! India ďakujeme !

Čosi v tomto odhalení však nesedí. Prikladám zväčšený dokument indického ministerstva informatizácie.

Tento dokument zhrniem v slovenčine. Indické ministerstvo informatizácie tvrdí, že si neželá, aby sa na online platformách (facebook, twitter) šíril oficiálny názov mutácie B.1.617 pod názvom "indický variant", nakoľko sa tento termín nepoužíva v žiadnych vedeckých kruhoch a WHO ho ani raz vo svojich reportoch nepoužila. 

Čiže India sa opiera o reporty WHO (nie naopak , WHO nie je z ničoho obviňované)  a argumentuje nimi, aby sme nepoužívali tento názov. Úplne ich chápem, takáto negatívna reklama pre krajinu nie je vôbec príjemná.

Rovnako k tomu pristupuje aj Singapur. Tiež sa na facebooku a twitteri šíria informácie o "singapurskom variante", čo je zľudovelý názov pre mutáciu B.1.617.2 , čiže dokonca nejaký indický upgrade. Singapur tiež vyzýva tieto platformy, aby si dávali pozor na názov, je to predsa "Bé bodka jedna bodka šesťstosedemnásť bodka dva variant" a nie Singapurský variant !

O tomto "nesprávnom a nevedeckom" názvosloví logicky hovorí aj Ministerstvo zdravotníctva Indie. Tiež vraví, že chce aby sa tento názov pre danú mutáciu nevyužíval a WHO vystupujú v každom prípade ako "priateľ" .

 

Tento hoax sa objavil aj na YouTube : https://www.youtube.com/watch?v=ba-tSKzrDXI

Pán vo videu rozpráva ako odhalil jedno veľké sprisahanie a zamýšľa sa, kto klame ľudí, či Indická vláda alebo mainstreamové médiá. Škoda, že ho nenapadla aj tretia možnosť a to on sám. 

Dotyčný tvorca videa pritom takmer povedal všetky informácie z indického dokumentu správne. Už už som si myslel, že sám príde na to v čom sa mýli, ale pri prekladaní dokumentu do slovenčiny sa pri tej najdôležitejšej informácii v dokumente, že "indický variant" rovná sa (=)  B.1.617 zasekol a zmohol sa len na "potom je tu nejaké číslo, ktorému nerozumiem" . Takto sa ale svetové sprisahania neodhaľujú milý pane. 

Pri tom názvosloví mutácie ma napadol aj jeden vtip: Prechádza sa astronóm s priateľkou Evou pod jasnou nočnou oblohou. Keď sa zrazu priateľka pozrie na oblohu a romanticky zanôti: "Aha, Polárka."
Astronóm sa na Evu zarazene pozrie a vraví: "Čo sú to za progresívne drísty ? Aká polárka ? Veď to je ADS-1477 z Aitkenovho katalógu dvojitých hviezd !"

Smiešne na tom celom je, že už ani hoaxy nie sú, čo bývali. Keby si títo facebookoví odborníci aspoň vymysleli vlastný fejkový dokument , ktorý by konečne odhalil to veľké spiknutie. Ale toto ? Napísať hoax a k nemu ešte priložiť originálny dokument, ktorý ho okamžite vyvracia ? To vážne táto kauza o názvosloví mutácie má byť Achillovou pätou hnusného farmalobby Gatesoveho genocídneho systému? 

No asi nie.

Čo však medzitým robí India, ktorá v očiach slovenských konšpirátorov získava obraz bojovníka proti covid-terroru? 

Nič zvláštne.

Informuje svojich občanov o dodržiavaní základných protipandemických opatrení:

Vyhodnocuje covid semafor na dennej báze :

Propaguje očkovanie a snaží sa ho dostať aj k najstarším ľuďom do najmenších dedín :

Proces očkovania zjednodušujú digitálnymi technológiami :

Snažia sa poraziť pandémiu liečbou ivermektínom: 

https://www.mohfw.gov.in/pdf/RevisedguidelinesforHomeIsolationofmildasymptomaticCOVID19cases.pdf

Dokonca bojujú proti vlastným indickým hoaxom. Tu napríklad varujú ľudí, aby nezadávali osobné údaje na pochybné stránky : 

 

Vždy si teda môžeme vybrať ako sa budeme na Indiu pozerať. 

Buď je to krajina, ktorá má podľa našich FB odborníkov "vlastný rozum" a ktorá bojuje proti WHO, médiám a vymyslenej pandémii, lebo to len "na Slovensku nás kŕmia tými zlými vakcínami, mutáciami a fašistickými opatreniami ako rúško, odstup, ruky."

Alebo je to krajina, ktorá sa úplne normálne, rovnako ako my,  snaží proti vírusu bojovať najlepšie ako vie. Jediný rozdiel je len v tom, že WHO slovenskú mutáciu ešte neobjavilo, a tak sa Matovič nemôže na tlačovkách dušovať, že to nie je "slovenský variant" ale C.2.423.8 variant. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Na Slovensku potvrdili delta variant

Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 502 obetí.

Doprava zo Záhoria do Bratislavy kolabuje. Aké sú alternatívne trasy?

Najrýchlejšie sa dá dostať do hlavného mesta vlakom, za 31 minút.

Harabin prebral otcovu rétoriku, načas zrejme príde o talár

Súdna rada už dočasne odstavila zvolenského sudcu Miľana.


Už ste čítali?